lek. wet. Dorota Kostka     603 801 572
lek. wet. Mirosław Kostka 601 508 466

poniedziałek - piątek  9:00 - 12:00 i 16:00 - 19:00
sobota    9:00 - 12:00

Wystawianie paszportów


Paszport Europejski

Przepisy dotyczące wywozu zwierząt za granicę są obecnie dość restrykcyjne ale nie jednolite. Wyjazd z psem, kotem lub tchórzofretką do krajów Unii Europejskiej niesie za sobą konieczność podjęcia odpowiednich działań. Zwierzę musi posiadać paszport i aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Jeśli szczepienie jest wykonywane po raz pierwszy musi być ono wykonane co najmniej miesiąc przed wyjazdem. Przy kolejnych szczepieniach odstęp pomiędzy podaniem następnych dawek nie może być dłuższy niż 1 rok.

Aby wyrobić paszport zwierzę musi być trwale oznaczone za pomocą mikrochipa wszczepionego pod skórę. Identyfikacja elektroniczna jest bezbolesna, szybka, bezpieczna i na zawsze. Zabieg implantacji mikrochipa zwierzę odczuwa jako zwykły zastrzyk. Implant jest biokompatybilny i nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, nie potrzebuje wymiennych zródeł zasilania dlatego jego sprawne działanie trwa dziesiątki lat.

W naszej przychodni poddajemy zwierzę identyfikacji (chipujemy) i wystawiamy dla niego paszport od ręki - trwa to 10-20 min. Nasza przychodnia współpracuje z polskim towarzystwem rejestracji i identyfikacji zwierząt www.identyfikacja.pl. Wszystkie oznakowane u nas zwierzęta trafiają tą drogą do europejskiego systemu bazy danych
z siedzibą w Brukseli. Specjalny pasek informacyjny założony na obrożę pomoże zgubionemu zwierzęciu na szybki kontakt z tą instytucją i szczęśliwy powrót do domu.

Odmienne przepisy obowiązują przy wywożeniu zwierząt do: Zjednoczonego Królewstwa, Szwecji, Irlandii i na Maltę. W każdym z tych przypadków należy zapoznać się z listą wymagań władz kraju, do którego mamy zamiar się udać wraz ze swoim zwierzęciem.